Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Paranın İzini Sürmek: Keseden Kasaya, Kasadan Dataya başlıklı yeni bir webinar serimiz 24 Nisan Cumartesi 21.00’da başlıyor.

Webinar serimizin ilki olan “Para Hakkında Bir Söyleşi” programında Dr. Lokman Gündüz (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi) moderatörlüğünde Mustafa Dereci (Emekli Banka Yöneticisi) Melikşah Utku (Albaraka Türk), Prof. Dr. Sadık Ünay (İstanbul Üniversitesi), Dr. Ömer Emeç (Albaraka Türk) ve Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan’ı (Hamad bin Khalifa Üniversitesi) konuk edeceğiz.

Mal ve hizmetlerin değiş-tokuşu için kullanılan para, değer denkliğinin bir göstergesi ve yatırım aracı olarak da kullanılır. Para sözcüğü ile genellikle madenî para ve banknotlar anlaşılmakla birlikte ekonomide, çekler, teminat mektupları, vadesiz mevduatlar ve kredi kartları da parayı meydana getiren unsurlardan sayılır.
Bu webinar serimizde, Para’nın metal ve banknot gibi somut bir formdan, soyut dijital bir forma geçirdiği dönüşümleri ve bu dönüşümlerin siyasi, ekonomik ve dini yansımalarını irdeleyeceğiz.

Başvuru Formu
Go to Top