Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Biz Bize Konuşmaların bu haftaki konuğu BURA Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Doç. Dr. Murat Yalçıntaş olacak.

Derneğimiz kurucularından da olan Murat Yalçıntaş yoğun bir siyasi, ticari, akademik ve sivil toplum mesaisiyle dolu hayatında 45 yaşından sonra spora oldukça geniş bir alan açtı. Binicilik, yüzme, triatlon gibi farklı dallarda yetkinliği bulunan Yalçıntaş, birçok uluslararası müsabakaya katıldı ve triatlon yapanlara verilen IRONMAN (demir adam) unvanına sahip oldu. Dağcılığa da ilgisi olan Yalçıntaş, Everest‘te 5364 metre yükseklikteki Base Camp’a, ve Afrika’nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro’nun 5895 metrelik zirvesine tırmandı.

Sportif hayatını, akademideki ve sivil toplum kuruluşlarındaki yoğun mesaisinin yanında sürdüren Yalçıntaş, bizlerle bir taraftan spor hayatından kesitler paylaşacak, bir taraftan da sporun insanın bedensel ve mental gelişimiyle olan ilişkisi üzerine tecrübelerini aktaracak.

Katılım için lütfen teyit veriniz.

Teyit Formu

1965 yılında İstanbul’da doğdu. 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Belçika’da Yönetim Bilimleri alanında master yaptı. İstanbul Üniversitesi’nde İşletme alanında doktorasını tamamladı. 2005 – 2013 yılları arasında 2 dönem İTO başkanlığını yürüten Yalçıntaş, bunun yanında TOBB Başkan Yardımcılığı ve Akdeniz Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (ASCAME) başkanlığı görevlerinde de bulundu. Çeşitli ulusal ve uluslararası kuruluşlarda yönetim kurulu üyeliği ve genel müdürlük yapan Yalçıntaş, İslam Kalkınma Bankası’nda proje uzmanı olarak görev aldı. Şu anda İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapan Yalçıntaş birçok önde gelen STK’nın yönetim kurulunda görev yapmaktadır. BURA Derneği’nin de kurucu üyeleri arasında yer alan Yalçıntaş, derneğimizin Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.

Go to Top