Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Sevgili Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji ve PDR bölümü öğrencileri,

Sizleri büyük bir heyecanla 4 Mart 2024 akşamı 18.00’da Nafi Baba Binası’nda gerçekleştireceğimiz “Mezuniyete 5 Kala” etkinliğimize davet ediyoruz!

Mezuniyet öncesi bu önemli dönemde, geleceğe dair hedeflerinizi birlikte konuşmak istiyoruz. PDR ve Psikoloji bölümlerinin çok geniş çalışma alanlarını siz bölüm öğrencilerine tanıtmak istiyoruz. Bu özel buluşmada, farklı alanlarda ilerlemiş mezunlarımızı konuk edeceğiz. İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden Doç. Dr. Neslihan Arıcı Özcan, Klinik Psikolog/Psikoterapist Gülsenem Özdemir, Ajet firması İK Direktörü Hatice Okumuş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Uzman Yardımcısı Zeynep Karakoca, İstanbul Adalet Sarayı’ndan Adli Pedagog Kübra Kaya, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nden Psikolog Semra Aydın, Acıbadem Okuları’ndan Psikolojik Danışman Ayşe Oktay Yıldırım bize alanlarındaki kariyer yolculuklarını anlatacak.

Boğaziçili tüm PDR ve Psikoloji öğrencilerini bu özel buluşmaya bekliyoruz. Değerli mezunlarımızın deneyimlerinden ilham alarak, kendi kariyer yolculuğunuzda motivasyon bulma şansınızı değerlendirin!

*Kontenjanımız sınırlıdır. Teyit vermeniz rica olunur.

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programından lisans (2006), Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji programından yüksek lisans (2009), Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programından “Travmatik Yas ve Aile Dayanıklılığı” konusu ile doktora (PhD, 2014) derecesini aldı. 2006- 2015 yılları arasında da Medipol Hastanesinde Uzman Klinik Psikolog olarak çalıştı. 2015-2017 yılları arası İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde Dr. Öğretim üyeliği yaptı. 2017 Mayıs ayından itibaren de İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünde öğretim üyeliği yapmaya devam etmektedir. 2021 Mayıs ayında ise doçent unvanı almıştır. Arıcı Özcan aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi, Gestalt Terapi, EMDR, Sistemik Deneyimsel Aile Terapisi, Somatik Deneyimleme, Integral Somatik Yaklaşım, Çift Terapisinde Psikobiyolojik Yaklaşım Terapisi eğitimleri ve süpervizyonları doğrultusunda akademi ve uygulama alanında travma ve aile terapisi üzerine çalışmaktadır.

Boğaziçi üniversitesi psikoloji bölümü 2012 mezunudur. Hasan kalyoncu üniversitesi klinik psikoloji yüksek lisans programını tamamladı. AİD Uluslararası Doktorlar Derneği’nin mültecilere ve yetim ailelerine yönelik projelerinde psikoterapist olarak çalıştı. 2017-2023 yılları arasında İbn Haldun Ünivetsitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin koordinatörlüğünü yaptı, öğrencilerle gruplar ve bireysel seanslar yürüttü. 2015’ten beri kadınlar ile psikoterapi yapmakta, gençler ve anneler ile projeler yürütmektedir. Evli ve üç çocuk annesidir.

Boğaziçi Üniversitesi’nden Matematik bölümünden 2007 yılında mezun oldu. 13 yıl THY İnsan Kaynaklarında görev yaptıktan sonra THY’nin yeni iştiraki AJet’e İK Direktörü olarak geçiş yaptı. Evli ve 3 çocuk annesidir.

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından çeşitli okullarda psikolojik danışman ve idareci olarak görev yapmıştır. Halihazırda, özel Acıbadem Okulları’nda ortaokul zümre başkanı olarak çalışmaktadır. Evli olan Yıldırım’ın üç oğlu bulunmaktadır.

2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldu. Şu anda İbni Haldun Üniversitesi’nde rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. 2022 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nda okul psikolojik danışmanı olarak görev aldı. 2023 Nisan ayından itibaren ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde uzman yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde Psikolog olarak görev yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Polikliniği’nde staj eğitimini tamamladıktan sonra Çam Sakura Hastanesi’nde psikolog olarak çalışmaya başladı. Boğaziçi Üniversitesi’nden Psikoloji Bölümü’nden Onur Belgesi ile mezun olan Aydın, geçmişte Tübitak projelerinde çalışmış ve çeşitli akademik çalışmaları yayınlanmıştır. Matematik öğretmenliği ihtisası ve deneyiminden sonra psikoloji alanındaki tutkusuyla yeniden üniversite sınavına girip Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden 2018 yılında mezun oldu, aynı yıl İbn Haldun Üniversitesi’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde yüksek lisansa başladı. 2021 yılının Ekim ayında İstanbul Adalet Sarayı’nda pedagog olarak çalışmaya başladı. Halen buradaki görevine devam etmektedir. Aynı zamanda 2017 yılından beri Yeryüzü Çocukları Derneği’nin Psiko-sosyal Destek Birimi’nde gönüllü olarak görev almaktadır.

ETKİNLİĞE KATIL
Go to Top