Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Akademik hayata devam eden mezunlarımızdan Arif Erbil (Pols&Hist ’18), M. Nurullah Güleç (EC&MATH ’17 ), M. Yusuf Koçyiğit (EE ’17) ve Ömer Faruk İlgezdi (Hist ’17) ile lisansüstü çalışmalarla alakalı merak edilenleri, başvuru süreçlerini ve öne çıkan üniversiteleri konuşacağız.

Yorucu ve uzun bir lisans hayatının ardından lisansüstü eğitime devam edip etmeme kararı bir çok öğrencinin zihnini meşgul etmekte. Bununla beraber Lisansüstü eğitime dair başvuru sürecinden tez yazımına kadar bir çok aşaması aday öğrencilerin zihinlerinde soru olarak beliriyor. Lisansüstü Bilgilendirme Toplantısı, farklı alanlarda akademik eğitimlerine devam eden mezunlarımızın katılımı ile yüksek lisans ve doktora süreçleri hakkında önemli ipuçları içeriyor. Kısa sunumların ardından soru cevap kısmına geçilecek etkinlikte üzerinde durulacak temalar şu şekilde:

* Yüksek lisans başvurularına nasıl hazırlanılmalı?
* Hangi okullar hangi alanlarda daha iyidir?
* Yurt dışında doktora yapmak için yüksek lisans eğitimi ne derece önemlidir?
* Yurt içi ve yurt dışı burs imkanları nelerdir?
* MEB, TRT, AA, Fulbright, Burslu Kabul, Asistanlık vb. destek programları nasıl çalışıyor?
* SOP (Niyet mektubu), Proposal, GPA, Referanslar, ALES, GRE, YDS, TOEFL, IELTS, Çalışma Örneği, CV, Network vb gibi kriterlerin işlevi ve önemi nedir?
* Yurt dışında lisansüstü eğitim aileyi ve yaşam koşullarını nasıl etkiler?
* Akademide iyi okul ve etiketin önemi, yurt içi-yurt dışı farkı, iş imkanları ve uzmanlaşmanın önemi nelerdir?

Boğaziçi Üniversitesi Politika-Tarih bölümlerinden 2018 yılında mezun oldu. Tarih bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Doktora eğitimine Duke Üniversitesi Din Bilimleri/İslam çalışmaları alanında devam edecektir. Halihazırda İSAR Vakfı araştırmacısıdır.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi-Matematik bölümlerinden 2017 yılında mezun oldu. Oxford Üniversitesinde Ekonomi bölümünde yüksek lisansını 2019 yılında tamamladı. Duke Üniversitesinde Ekonomi doktorasına devam etmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliğiinden 2017 yılında mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Doktora eğitimine Boston Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde devam edecektir. Halihazırda TRIA AI şirketinin genel müdürüdür.

Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Sabancı Üniversitesi’nde aynı bölümde yüksek lisans öğrencisidir. Doktora eğitimine Princeton Üniversitesi Yakın Doğu Çalışmaları bölümünde devam edecektir.

Katılım Teyit Formu
Go to Top