Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

İslam Beldeleri ve Müslüman Topluluklar konuşmalar serisinde bu hafta Prizren Belediye Başkanı Prof. Dr. Mytaher Haskuka konuğumuz olacak.

Prof. Dr. Mytaher Haskuka ile Kosova’yı konuşacağımız bu programda yakın zamanda bağımsızlığını elde eden Kosova’nın hem iç hem de dışişlerindeki mücadelesi, NATO üyeliği ve Sırbistan’a soykırım davası gibi gündemindeki konuları ele alacağız.

Katılım için lütfen teyit veriniz.

Mytaher Maskuka 1973 yılında Prizren’de doğdu. 1992 yılında Gjon Buzuku Lisesi’ne başladı. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde psikoloji okudu ve 2001 yılında yüksek lisans yaptı. 2005’ten itibaren Münih’teki Ludwig Maximilians Üniversitesi’ne girdi, 2009 yılında psikoloji ve siyaset bilimi konularında doktorasını aldı. 2003’ten sonra Priştine Üniversitesi’nde ders vermeye başladı. Kosova savaşı sırasında, birçok Kosovalı Arnavut mülteci çocuğa psikolojik olarak rehberlik ettiği Kırklareli’ndeki bir mülteci kampında görev aldı. Kosova savaşından sonra Kosova’daki Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nda çalıştı. 2017’den beri Prizren Belediye Başkanı olan Prof. Dr. Mytaher Haskuka anadili olan Arnavutça’nın yanı sıra akıcı bir şekilde İngilizce, Türkçe ve Sırp-Hırvatça konuşmaktadır.

TEYİT FORMU
Go to Top