Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

BURA Gezileri Bir Yurt Dışı Macerası ile Devam Ediyor!

Rotamız bu defa asırlara meydan okuyan tarihi zenginliği ve kültür mirası ile Endülüs olacak.

23-26 Ocak 2020 tarihli Seyehat programımız hakkında detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı: 560 EUR

Tek kişilik oda farkı: 200 EUR

2-12 yaş çocuk: 450 EUR

0-2 yaş çocuk: 100 EUR

*Uçak bileti fiyata dahil değildir. Uçak biletini dernek tarafından alınmasını isterseniz fiyat üyelerimiz ve öğrenciler için 175 Euro, üye olmayanlar için ise 200 Euro’dur.

Katılım Formu

https://forms.gle/DsMagBbd1xC9MEh18

ENDÜLÜS GEZİSİ

23 – 26 OCAK 2020

 

23 OCAK 2020 Perşembe – İSTANBUL / MALAGA / GRANADA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarları önünde saat 07.30’da buluşuyoruz ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1305 sefer sayılı uçağı ile 09.30’da Malaga’ya uçuyoruz. Yaklaşık 4,5 saatlik bir uçuşun ardından saat 12.15’de Malaga Havalimanına varmış oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinden otobüsümüze geçiyoruz ve tam bir Akdeniz şehri olan hatta bizim Alanya’mıza çok benzetilen Malaga şehrini gezmeye başlıyoruz. Endülüs’ün bu liman kentinde kaleye çıkıp şehre tepeden bakıyoruz, sakin ve temiz sokaklarını, katedrali, Picasso meydanı ve evini, belediye binası görüyoruz. Malaga’dan ayrılarak Granada’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 140 km yol katederek varacağımız Granada’da otelimize yerleşip akşam yemeğimizi alıyoruz. Gece Granada’dayız.

24 OCAK 2020 Cuma – GRANADA

Avrupa’daki İslam Medeniyetinin son halkası olan Granada ya da o zamanki adıyla Gırnata, Endülüs Medeniyetinin ve turumuzun en önemli duraklarından birisi. Burada ünlü El-Hamra Sarayı’nı, Cennet’ül Arifin Bahçelerini ziyaret edeceğiz. Zerafetin ve ihtişamın aynı anda nasıl bir araya geldiğini göreceğiz hem de bundan tam 700 yıl önce. Bir başka durağımız ise El Hamra’nın karşısında bulunan El Bayzin tepesi. Dar sokakları, beyaz badanalı evleri ve tepenin en güzel yerinde inşa edilmiş olan camiyi göreceğiz. Burada Cuma namazımızı eda edeceğiz. Medreset’ül Yusuf, İpek Pazarı, Katedral, Darro Nehri’nin kenarındaki kafeler göreceğimiz diğer mekanlar arasında. Bu gece yine güzeller güzeli Granada şehrindeyiz.

25 OCAK 2020 Cumartesi – GRANADA / CORDOBA / SEVİLLA

Kahvaltının ardından Cordoba veya İslam dönemindeki ismiyle Kurtuba şehrine doğru yola çıkıyoruz. Ziyaret edeceğimiz ilk eser 1100’ lü yıllarda binlerce kişilik bir cemaate ev sahipliği yapan ünlü Cordoba Camii olacak. Şu an tam ortasına bir katedral inşa edilmiş olan camiin bugünkü hali yüreklerimizi dağlayacak. Eski şehrin dar sokakları, Yahudi mahallesi, bembeyaz evleri, rengarenk çiçeklerle donanmış duvarları arasında kaybolacağız. Cordba’dan ayrılıyor Sevilla veya o dönemki ismiyle İşbiliye şehrine doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımızın ardından Quadal Qıvır (Vadi-i Kebir) Nehrinin kenarında kurulan ve bir dönem Amerika kıtasına giden gemilerin dönüş noktası olan Sevilla şehrini gezmeye başlıyoruz. Nehir kenarında yeralan ve Amerika’dan gelen altınların toplandığı Altın Kule, 1929 yılında yapılan İbero – Amerikan Fuarı bölgesi ve bu bölge içinde bulunan ihtişamlı İspanya Pavyonu, dar sokakları ile Santa Cruz bölgesi, cami temelleri üzerine yapılan katedral ve bu caminin minaresi üzerine inşa edilen ünlü Hiralda çan kulesi, İslam döneminden sonra yapılan ama Müslüman ustalar tarafından inşa edilen Alkazar’ı (saray) göreceğiz. Otelimize yerleşip akşam yemeğimizi alıyoruz. Bu gece Sevilla’dayız.

26 OCAK 2020 Pazar – SEVİLLA / RONDA / MALAGA / İSTANBUL

Bugün dönüş günü. Kahvaltımızın ardından valizlerimizi otobüsümüze koyup otelden ayrılıyoruz ve Malaga Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Ancak yolumuzun üzerinde bir durağımız olacak. Küçük ama etkileyici Ronda şehri. İspanya tarihinde ilk defa boğa güreşlerinin yapıldığı, Tajo Nehri’nin üzerinde 150 metre yükseklikte bir kayalığa tutunmuş, İspanya’nın en eski ve en aristokratik yerleşimlerinden biri olan ve 700 yıl boyunca Müslümanlar tarafından yönetilen Ronda’da eski şehir ile modern yeni şehri birbirine bağlayan Yeni (San Miguel) Köprüyü, ülkenin en eski Arenası’nı, 17. ve 18. yüzyıldan kalma evlerini ve muhteşem manzarasını göreceğiz. Ronda’dan sonra Malaga Havalimanı 100 km uzaklıkta. Saat 17.25’deki uçağımız için Havalimanına gelişimiz ile Endülüs turumuz dimağlarımızda muhteşem ve bir o kadar da buruk anılar bırakarak sona eriyor. Uçağımız saat 23.55’de İstanbul Havalimanı’na iniyor.

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı: 560 EUR

Tek kişilik oda farkı: 200 EUR

2-12 yaş çocuk: 450 EUR

0-2 yaş çocuk: 100 EUR

*Uçak bileti fiyata dahil değildir. Uçak biletini dernek tarafından alınmasını isterseniz fiyat üyelerimiz ve öğrenciler için 175 Euro, üye olmayanlar için ise 200 Euro’dur.

Fiyatın içinde neler var;

 • 4 yıldızlı otellerde 3 gece konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Profesyonel Rehberlik
 • Programda belirtilen şehir gezileri (Malaga, Granada, Cordoba, Sevilla, Ronda)
 • Elhamra Sarayı ve Cennet Bahçeleri giriş ücretleri
 • Cordoba Camii giriş ücreti
 • Alcazar Sarayı giriş ücreti
 • Otobüsümüz,
 • Havalimanında karşılama ve transferler

Fiyatın içinde neler yok;

 • İstanbul / Malaga / İstanbul uçak bileti
 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde ve molalarda alınacak içecekler.
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Schengen Vizesi (130 Euro) – Yeşil Pasaporta vize yoktur.

Katılım Formu

https://forms.gle/DsMagBbd1xC9MEh18

Go to Top