Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

İnsana Dair Okumalar Başlıyor!

Ayın Kitabı: Duygusal Zekası Yüksek Çocuklar Yetiştirmek

BURA Psikoloji Masası BUPAC’ın inisiyatifi ile düzenlenen “İnsana Dair Okumalar” başlıklı etkinliğimize davetlisiniz. İnsana Dair Okumalar serisinde önceki senelerden farklı olarak her ay birbirinden bağımsız kitaplarla okumalara devam edeceğiz.

Bu yılın ilk buluşmasında 18 Ocak tarihinde saat 21:00’de online olarak gerçekleşecek programımızda, John Gottman’ın Duygusal Zekası Yüksek Çocuklar Yetiştirmek adlı kitabını okuyup Klinik Psikolog Fatma Zehra Tunalı ile birlikte kitabın önemli noktalarını ele alacağız.

Katılımcılarımızın etkinlikten önce belirtilen kitabı okumuş olmaları önemlidir. Programa katılan herkesin, kitap tahlili etkinliğimize daha etkili bir şekilde katkı sağlaması açısından kitabı önceden incelemesi beklenmektedir.

Katılım ücreti öğrenciler için 50₺, mezunlar için ise 150₺’dir.

*Her ay farklı bir oturum düzenlenecektir. Duyuruları ayrıca yapılacaktır. Almış olduğunuz biletler yalnızca bu etkinlik için geçerlidir.

Klinik Psikolog Fatma Zehra Tunalı, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Klinik Psikoloji uzmanlığını Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde “Anne, baba ve çocuk tarafından algılanan ebeveyn kabul-red ve kontrolünün çocuğun duygu düzenleme becerisi ile ilişkisi” başlıklı yüksek lisans tezi ile tamamladı. Lisans yıllarından itibaren sokakta çalışan, devlet koruması altındaki ve mülteci çocuklar ile gönüllü psikososyal destek çalışmalarında bulundu. 2015-2018 yıllarında Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü kadrosunda çeşitli pozisyonlarda psikolog olarak görev yaptı. Kurucusu olduğu İyi Şeyler Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde bireysel ve toplumsal ruh sağlığını destekleyen terapi, eğitim ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yaptı. Halen 2-14 yaş arası çocuklara yönelik psikoterapi uygulamakta ve ebeveynlere danışmanlık vermektedir.

ETKİNLİĞE KATIL
Go to Top