Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

 🗓  28 Mart 2022 Pazartesi | 19.00
📍Albert Long Hall – Kriton Curi Salonu / Güney Kampüs, Boğaziçi Üniversitesi

Psikoloji ve PDR alanındaki öğrenci ve mezunların alana dair temel bilgi düzeyini artırmayı hedeflediğimiz ve çeşitli psikoterapi ekollerini uzman isimlerden dinlediğimiz Psikoloji Serisi devam ediyor.

Serinin son oturumunda Geleceğin Ailesine Ruh Sağlığı Perspektifinden Bakış başlıklı konuşmasıyla Prof. Dr. Medaim Yanık konuğumuz olacak. Bu programda değişen Türkiye’de değişen aile kavramını ele alacak ve ruh sağlığı çalışanlarını ne gibi fırsat ve zorlukların beklediğini konuşacağız. Program, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Kriton Curi Salonunda gerçekleşecektir.

*Kontenjan sınırlıdır.

Kontenjanımız dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz.

Prof. Dr. Medaim Yanık, Tıp eğitimine 1987 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nde başladı. 2000 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde ruh sağlığı ve hastalıkları alanında uzman oldu. 2000-2005 yılları arasında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliği ve bölüm başkanlığı yaptı. 2005 yılında Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında doçent oldu.

2005–2009 yılları arasında Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim ve klinik şefi olarak görev yaptı. Bu dönemde hem Bakırköy’de hem diğer ruh sağlığı hastanelerinde elektrokonvulsif terapinin anestezili ve kas gevşeticili yapılmaya geçiş sürecini yönetti. Aynı dönemde Sağlık Bakanı’nın ruh sağlığı alanında danışmanlığını yaptı. Bu süreçte “Ruh sağlığı eylem planının yazılması”, “Toplum ruh sağlığı modeline geçiş”, “Psikiyatri hastanelerinin iyileştirilmesi”, “Psikiyatri hastanelerinin mimarisi” konularında çalıştı. 2009-2015 arasında İstanbul Şehir Üniversitesi’nde psikoloji bölümünün kurucu öğretim üyesi olarak çalıştı. 2010 yılında profesör oldu. Uzmanlık tezini çocukluk çağı travmatik yaşantıları ve dissosiyatif bozukluklar alanında yaptı. Tezinde çocukluk çağında yaşanan fiziksel, duygusal ve cinsel travmaları unutup yeniden hatırlanması ve dissosiyatif belirtilerle ilişkisini araştırdı. Dissosiyatif kimlik bozukluğu olan hastaların psikoterapisi uzmanlaştığı alanlardan biridir. Aynı zamanda “aile ve eş ilişkileri” alanında çalışmaktadır.

“Dest-i İzdivaç: Kim Kiminle Evlenirse Mutlu Olur?”, “Mutlu Evliliklerin 7 Özelliği” ve “Çocuk Yetiştirirken: -Travmatik Yanlışlar-Geliştiren Doğrular” adlı kitapları vardır. Prof. Dr. Yanık “Evlilik güçlendirme programı”nı geliştirmiştir. Prof. Dr Yanık’ın uluslararası dergilerde yayınlanmış 25, ulusal dergilerde yayınlanmış 21 makalesi vardır.

2017 yılında İbn Haldun Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliğine başladı. Bölüm başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda İbn Haldun Üniversitesi Psikoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezi (İPAM) Yönetim kurulu üyesi görevini sürdürürken, klinik psikoloji yüksek lisans öğrencilerine ders ve süpervizyon verip danışan görmektedir.

PROGRAMA KATIL
Go to Top