Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Psikoloji Serisi “Oyun Terapisi ve Oyunla İyileşme” konferansımızla devam ediyor…

Uzman Pedagog Mehmet Teber’i ağırlayacağımız konferansımızda çocukların dünyasında oyunun önemi ve iyileşmedeki rolü incelenecek, oyun terapisine dair paylaşımlarda bulunulacak.

Teyit Formu

1980 yılında İzmit’te dünyaya geldi. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi burada okudu. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2003 yılında “Onur Derecesi” ile mezun oldu. İlk yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri’nde, ikincisini ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji’de aldı. İkinci yüksek lisansını oyun terapisi alanındaki tezi ile tamamladı. Mehmet Teber halen Klinik Psikoloji alanındaki doktorasına devam etmektedir.

Üniversite sonrasında rehabilitasyon merkezi, danışmanlık merkezi, dershane, anaokulu, özel okul gibi birçok kurumda görev aldı. 2008 yılında iki arkadaşı ile birlikte Ahenk adındaki danışmanlık merkezini kurdu. 2016 yılında Ahenk Çocuk adını alan bu merkezde çocuklar üzerine olan görüşmelerine devam etmekte ve terapiler yapmaktadır. Aynı zamanda çeşitli kurumlarda çocuk eğitimi, oyun terapisi üzerine seminerler ve eğitimler vermekte; birçok çocuk projesine danışmanlık yapmaktadır.

Mehmet Teber’in temel uzmanlık alanı çocuklar, çocuk psikolojisi, çocuk eğitimi ve oyun terapisidir. Türkiye’nin önde gelen oyun terapistlerinden ve oyun terapisi eğitimcilerindendir.

Etkili iletişim, eğitim bilimleri ve eğitim felsefesi gibi alanlar diğer ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

Mehmet Teber’in yayınlanmış 5 kitabı bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babası olan Teber, İstanbul’da ikamet etmektedir.

Go to Top