Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

BURA İstanbul Gezileri kaldığı yerden devam ediyor! Farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan, İstanbul’un fethi itibariyle şehrin en önemli mescitlerinden birisi haline gelen, görkemli yapısı ile devirleri aşan Ayasofya’ya yoğun talep üzerine yeniden gidiyoruz.   Dünya mimarlık tarihinin önemli yapıtlarından biri olan Ayasofya, ihtişamı ve mimari özelliklerinin yanı sıra tarih boyunca taşıdığı sembolik anlamlar ile de ön plana çıkıyor.

Bizans döneminde şehrin en büyük ibadethanesi olarak inşa edilen Ayasofya, Osmanlı İstanbul’unda ise cami olarak hizmet ederek ibadethane vasfını sürdürmüştür. Günümüzde müze olarak kullanılan bu görkemli yapıyı ve tarihini yerinde incelemek üzere 16 Aralık Pazar günü Ayasofya’da buluşuyoruz.

Kahvaltı ile başlayacak programımız, rehber eşliğinde Ayasofya gezisi ile devam edecektir. Katılımcılar için başta İstanbul olmak üzere, tarihi mekanların gezilip görülmesini teşvik amaçlı yıllık Müze Kart temin edilecektir.

Gezimiz ücretli olup mezunlar için 50 TL, Üyelerimize 30 TL ve Öğrenci arkadaşlarımıza ise 20 TL’dir.

MüzeKart sahibi katılımcılar için program ücretsiz olacaktır.

* Programa dair önemli detaylar teyit formlarında belirtilen iletişim adresleri üzerinden ayrıca paylaşılacaktır.

** Katılım için teyit zorunlu olup, kontenjanımız sınırlıdır. Vermiş olduğunuz teyit tek kişiyi kapsamaktadır. Lütfen varsa katılım göstereceğiniz aile bireyleri bilgisini teyit formunda belirtiniz.

*** Kontenjan dolduğunda yedek liste için kayıt devam edecek; geçen sene de yedek listede olanlara öncelik tanınacaktır.

Tarih: 16 Aralık 2018 – Pazar

Saat: 09.30

İletişim: [email protected] – 0505 456 49 76

Go to Top