Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 1. yıldönümünde İstanbul Emniyet Müdürü Sayın Dr. Mustafa Çalışkan direniş gecesini anlatmak üzere Boğaziçi Üniversitesi’ne misafir oluyor. Organizasyonunu Boğaziçi Üniversiteliler Derneği BURA‘nın gerçekleştirdiği etkinliğe Boğaziçi Üniversitesi ev sahipliği yapıyor ve mezun dernekleri BUMED ve BRM de destek oluyor.

15 Temmuz gecesi ve sonrasında darbeci çeteye karşı verilen topyekûn mücadelede komuta ettiği İstanbul emniyet teşkilatı hayati bir rol oynayan Sn. Çalışkan direniş sürecinin kuşkusuz en önemli aktörlerinden.

Emniyet teşkilatı 15 Temmuz gecesi bir taraftan darbecilerin kilit noktaları ele geçirmelerine engel olurken diğer taraftan asayişin sağlanması, can kayıplarının azaltılması ve provokasyonların önlenmesinde hayati rol oynamış ve darbecilere karşı bedenlerini siper eden milletin en önemli destekçisi olmuştu.

Darbe sürecinin ilk aşamalarından itibaren direnişin her safhasında aktif şekilde rol oynayan İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın “15 Temmuz Gecesi ve Direniş” başlıklı konferansına bütün Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve mezunları davetlidir.

 


Tarih: 15 Temmuz 2017 Cumartesi
Saat: 10.30
Yer: Rektörlük Konferans Salonu – Güney Kampüs/Boğaziçi Üniversitesi

ÖNEMLİ NOT
Etkinliğimiz okul dışından katılıma açık olmakla beraber güvenlik amaçlı kimlik kontrolü yapılacaktır. Teyit vermenizi ve salona girişte kimliklerinizi yanınızda bulundurmanızı rica ederiz
Go to Top