Programa dahil olan hami ve öğrenciler, proje koordinatörlerimiz tarafından ERBAB projesinin ortaya çıkışı, işleyişi ve katılımcılardan beklentiler üzerine bilgilendirildi. Başkan vekilimiz Fehim Paluluoğlu’nun proje koordinatörleri ve katılımcılara teşekkürleri ve programın geleceğine yönelik temennileri ile başlayan sunum, program hakkında yapılan ayrıntılı bilgilendirme ile devam etti.

Proje koordinatörlerinden Zeynep Köseoğlu, ‘’Öğrencilerin gelecek planlama, ilgi ve yetenekleri ile uyumlu alanlara yönelme, mesleki alanın gerektirdiği donanımları elde etme gibi konuları aynı yollardan daha önce geçmiş büyüklerine danışma ihtiyacının yoğunluğunun bilincindeyiz. Mezunlarımızın da hayat kazanımlarının zekatını verme iştiyakı, yeni nesillerle bağ kurma arzusunu taşıdıklarını fark ettik. BURA Derneği olarak öğrencilerimizden gelen bu talep ve mezunlarımızın sağladığı gönüllü arzı bir araya getirip aralarında hamilik ve kardeşlik bağı oluşumunda köprü kurma fikri ile yola çıktık’’ diyerek projenin çıkış noktası hakkında bilgi verdi.

‘’Hamilik ile amaç yalnızca mesleki tecrübe aktarımı değil, bunun yanında toplumuna, ülkesine, ümmetine faydalı insan olma sorumluluklarını da hatırlatmaktır.’’ diyen Elif Rana Saraçgil, ERBAB programı ile öğrencilerimize çok yönlü bir hayat deneyiminde rehber olabilecek, onları her yönden destekleyebilecek bir hamilik ilişkisi kurmayı hedeflediklerini aktardı. Ayrıca hami öğrenci eşleşmesi yaparken öğrencilerin okudukları bölümler haricinde gelecek hedeflerini de ayrıntılı incelediklerini, hamilerin sektörde yöneldikleri alanları da dikkate alarak eşleştirmeleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

Koordinatörlerin ardından konuşma yapan kurucu başkanımız Ziya Bilici ile hamilerimiz Süleyman Kızıltoprak ve Ahmet Türkoğlu ise programa katılma süreçleri, öğrencilerle yapmayı hedefledikleri faaliyetlerden bahsederek böyle kapsamlı ve nitelikli bir projeyi hayata geçirdikleri için BURA ekibine teşekkürlerini ilettiler.

Kahvaltı ve bilgilendirme sunumunun ardından hamileri ile tanışan öğrenciler onlarla vakit geçirerek zihinlerindeki soruları yöneltme fırsatı yakaladı.

Program kapsamında ayda bir defa yapılacak hami öğrenci görüşmelerinin haricinde düzenli gerçekleştirilecek BURA etkinlikleri ile öğrencilerin gelişiminin yakından takibi hedefleniyor. Ayrıca hami ve öğrencilerin çeşitli alanlarda üreteceği projelerin BURA çatısı altında hayata geçirilmesi noktasında gerekli desteğin verilmesi amaçlanıyor.

Paylaş!