T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Dr. Alparslan Bayraktar’ın Türkiye’nin Enerji Vizyonu başlıklı oturumuyla “Enerji Perspektifi: Gelecek ve Fırsatlar” programı 10 Nisan Cumartesi 14.00’da başlıyor.

Enerjinin geleceğini akademi, kamu ve özel sektör temsilcileriyle ele alıyor ilgi paydaşları bir araya getiriyoruz. Programın ilk oturumunda konuğumuz T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Dr. Alparslan Bayraktar, Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu moderatörlüğünde “Türkiye’nin Enerji Vizyonu”nu kamuoyu ile paylaşacak.

Enerji modern zamanların önemli bir parametresi olup özellikle son yıllarda hem mikro hem de makro düzeyde önemini artıran konu başlıklarından biri haline gelmiştir. Enerji, günlük hayattan uluslararası siyasete kadar birçok alanda enerji önemli bir parametre halini almış olmasının yanı sıra gün geçtikçe de önemini artırmaktadır. Enerjinin giderek artan önemine ülkemiz de kayıtsız kalmayıp uzun vadeli ve kapsamlı stratejiler neticesinde yaptığı ulusal ve küresel enerji hamleleriyle adından sıkça söz ettirmektedir.

Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA) olarak buradan hareketle akademi, kamu ve özel sektör temsilcilerini sektörün paydaşlarıyla “Enerji Perspektifi: Gelecek ve Fırsatlar” program serisinde bir araya getirecek, akademi, kamu ve özel sektörün ülkemizde enerji alanında atmış olduğu heyecan verici adımları ve dünyada enerji alanındaki gelişmeleri mercek altına alıp anlamaya çalışacağız.

*Değerli katılımcılarımız,

Eğer daha önce bir etkinliğimize katılmadıysanız  öncelikle etkinlik katılımcı formunu doldurmanızı, ardından başvuru formunda yer alan ücretsiz bileti satın almanızı rica ederiz. Etkinliğimize katılmışsanız sisteme kayıtlı e-posta ve telefon bilgilerinizle ücretsiz bilet satın alarak direkt kayıt olabilirsiniz. 

Katılımcı Formu
Başvuru Formu

Program Takvimi

1. Oturum – Türkiye’nin Enerji Vizyonu

10 Nisan 2021 Cumartesi, 14.00

Konuşmacı: Dr. Alparslan Bayraktar (T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı)

Moderatör: Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu (Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı)


2. Oturum – Enerjiye Tarihsel Bakış

18 Nisan 2021 Pazar, 14.00

Konuşmacı: Barış Sanlı (T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Danışmanı)


3. Oturum – Doğalgaz Keşifleri ve Enerji Piyasaları

25 Nisan 2021 Pazar, 14.00

Konuşmacılar: Ahmet Türkoğlu (EPİAŞ Genel Müdürü) ve Doç. Dr. Sohbet Karbuz (Bilkent Üniversitesi Enerji Politikaları Araştırma Merkezi)


4. Oturum – Enerjide Mega Projeler

2 Mayıs 2021 Pazar, 14.00

Konuşmacılar: Saltuk Düzyol (TANAP Genel Müdürü) ve Murtaza Ata (Kalyon Enerji İcra Kurulu Üyesi)


5. Oturum – Elektrikli Otomobiller ve Pil Teknolojileri

9 Mayıs 2021 Pazar, 14.00

Konuşmacılar: Özgür Özel (TOGG Strateji ve İş Geliştirme Müdürü) ve Sinan Aladinli (SİEMENS Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı)


6. Oturum – Yeni Enerji Teknolojileri ve Start-uplar

23 Mayıs 2021 Pazar, 14.00

Konuşmacılar: Samet Özdoğan (Energypack Solar Enerji Genel Müdürü) ve Şahin Çağlayan (Reengen CEO)


7. Oturum – Türkiye’de ve Dünyada Maden Stratejileri

30 Mayıs 2021 Pazar, 14.00

Konuşmacılar: Mehmet Gökay Üstün (GDZ Enerji Yatırım A.Ş. Genel Müdürü) ve Dr. Ahmet Altınay (Aspilsan Enerji Ar-Ge Müdürü)


8. Oturum – Enerji Teknolojinlerinde Yerlileşme

6 Haziran 2021 Pazar, 14.00

Konuşmacılar: İzzet Alagöz (EUAŞ Genel Müdürü) ve Osman Okur (TÜBİTAK MAM Başkanı)

Paylaş!