– Çocuğumla güçlü bir bağ kurmak için ne yapmalıyım?
– Oyunlarına nasıl eşlik etmeliyim?
– Sağlıklı sınır koymanın yolları nelerdir?
– Çoçuğum duygularını doğru bir şekilde nasıl ifade edebilir?
sorularının ve daha fazlasının cevabını bulabileceğiniz Klinik Psikolog Esra Korkmaz Aciyan yürütücülüğünde gerçekleşecek Filial Terapi eğitimi sizlerle!

Filial terapi ebeveyn-çocuk ilişkisini oyunu kullanarak güçlendirmeyi hedefleyen bir oyun türüdür. Bu terapi kapsamında ebeveynler haftada bir kez 30 dakika boyunca çocukların oyununa doğru bir şekilde eşlik ederek; onların duygularını yansıtabilmeyi ve çocuklarına sağlıklı sınırlar koyabilmeyi öğrenir. Bu özel oyun zamanı boyunca çocuklar duygularını ifade etme ve problem çözme becerilerini geliştirir, sorumluluk almayı öğrenirler.

*Eğitime 2-10 yaş çocuğu olan ebeveynler katılabilir.
*Eğitim haftada bir gün olacak şekilde 6 hafta boyunca devam edecektir.
*Teorik ve uygulamalı eğitim bir arada olacaktır.
*Eğitim ücreti 600₺ olup, üyelerimize 500₺’dir
*Kontenjan sınırlıdır.
*Eğitim tarihleri; 06,13,20,27 Şubat. 06,13mart Cumartesi günleri saat 11:00-13:00 arasıdır.

1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nü bitirmiştir. Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını ergenlerdeki sosyal medya bağımlılığı üzerine yaptığı tez çalışmasıyla tamamlamıştır. Evli ve bir çocuk annesidir. Çocuklarda ortaya çıkan psikolojik problemlerle çalışmaya yönelik, alanında uzman eğitimcilerden birçok eğitim almıştır ve almaya devam etmektedir. Üniversite sonrasında anaokullarında danışmanlık yapmıştır. Beş yıldır aktif bir şekilde 2-12 yaş arası çocuklarla ve ebeveynlerle çalışmaktadır.

Başvuru Formu

Paylaş!