Boğaziçi Üniversiteliler Derneği olarak Aile Çocuk etkinliklerimize bir yenisi daha ekledik.

27 Ekim Pazar günü Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleştirdiğimiz Orman Kaşifleri etkinliği ile çocuklarımızla birlikte Güney Kampüs’ün doğasını keşfettik. Keşif sırasında hem çocuklarımızla eğlenceli vakit geçirdik hem de eski dostlarımızla uzunca muhabbet etme imkanı yakaladık.

BURA – USTURLAB işbirliği ile düzenlediğimiz etkinlikte güne güzel bir kahvaltı ile başladık. Keşif öncesi enerji depoladıktan sonra çocuklarımız, Orman Kâşifi olup çantalarını takıp, büyüteçleri ile bütün bir ekosistemi; görerek, dokunarak, koklayarak, çizerek yani yaşayarak öğrendiler. Ağaçları, yaprakları, doğadaki diğer canlıları inceleme imkanı yakaladılar. Biz de onlarla birlikte yeni şeyler öğrendik ve eğitmenimizin verdiği görevlerde birbirimizle tatlı bir yarışa girdik.

Sabah başlayıp öğle saatlerine kadar süren etkinliğimiz, keşfettiklerimizi değerlendirerek ve defterlerimize işleyerek son buldu. Vedalaşmadan önce de çocuklarımızla birlikte üniversitemizde hatıra fotoğrafları çekildik. Eski okul albümlerimiz için yeni kareler edindik.

Programda bize katılan tüm üyelerimize teşekkür eder, orman kaşiflerimize de yeni keşifler dileriz.

Paylaş!