Anlatıcı: Tuğba Özdemir

Tarih: 3,10,17,24 Aralık 2020 Perşembe | 19:00

“Duydunuz mu çocuklar? Bir varmış bir yokmuş. Allah’ın soru soran kulları pek çokmuş. Bizden çok soru soranı hele hele sizden çok soranı hiiiç yokmuş. O zaman çağıralım mı masalcı başını? Diyelim ki yedin ise aşını, Durma bize masal anlat. İçine tatlı tatlı sözler de kat. Masalcı başı başlasın anlatmaya, bal ile kaymağı birbirine katmaya.”

Neden masal/hikâye? Bu sorunun cevabı hemen akla gelmese de soru sormanın iyi bir şey olduğuna inanarak kendimize soru sormaya devam edeceğiz. Bu bizim keşif sürecimizdir. Hikâyeler ve masallar, bize insanın dünya üzerinde insan olma yolculuğunu anlatan araçlardan bir tanesidir. Büyük-küçük insanın bu bilinmezlerle dolu yolculukta karşılaştığı pek çok zorlukla baş etmek üzere bulduğu yollar, masalların ve hikâyelerin incelikli diline gizlenmiştir. Masallar der ki; yaşamadan deneyim kazanamazsın, yola çıkmadan kendini bulamazsın, kendini bulmazsan rüyadan uyanamazsın ve rüyadan uyanmazsan onu anlatamazsın. Bu bilinmezlerle dolu dünyayı keşfetmenin bir yolu da kendi eşsiz adımlarımızla yürümek. Kendi hikâyemizi keşfetmek… Bu da kendimize dönerek, kalbimizin ritmini duyarak olacaktır.

Masalın/hikâyenin aynasında kendimizi görmeye çalışarak, bol bol oyun oynayarak, masalın/hikâyenin şifalı diliyle kendimize dönerek iyileşebiliriz. Bizler de bu çocukların hem keyifli vakit geçirecekleri hem de kendi iç dünyalarının zenginliklerini keşfedecekleri masal saatimize tüm BURA çocuklarını bekliyoruz.

*Programa katılım ücreti dört oturum için toplam 80 ₺ olup, üyelerimize ücretsizdir.

*Katılım için son başvuru tarihi 2 Aralık 2020’dir.

Başvuru Formu
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Paylaş!