İbrahim Özal, Nuray Bora, Tülin Ataş, Prof. Dr. Sabih Tansal, Murat Yalçıntaş

BURA Kurumsal ve Dış İlişkiler Komisyonu derneğimizin sivil toplum kuruluşları ve resmi kurumlarla ilişkilerini düzenlemek ve geliştirmek adına yaptığı ön hazırlıkları tamamlayarak ilk kurumsal ziyaretini Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne yaptı.

Ön ziyaret ve tanışma amacıyla gerçekleştirilen buluşmada üniversitemizin rektörü Prof. Dr.Sabih Tansal’a BURA hakkında kısa bir tanıtım yapıldı. Boğaziçi Üniversitesi mezunlarının sahip oldukları değerleri vurgulayan Tansal, mezunların iş, sanat ve siyaset dünyasında önemli başarılara imza attığını belirtti. Bir üniversitenin gücünün mezunlarının gücüyle paralel olduğunun altını çizen rektör, Boğaziçi Üniversitesi’nin bu anlamda Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinden biri olmayı fazlasıyla hak ettiğini kaydetti.

Dernek başkanımız Ziya Bilici, BURA’nın üniversiteyle sıcak ilişkiler çerçevesinde birlikte projelere imza atabileceğini, üniversitedeki öğrenci kardeşlerimize ve mezunlarımıza yönelik çok ciddi hedeflerinin bulunduğunun altını çizdi. Üniversite yönetimi, Türkiye’nin siyasi ve sosyal istikrarsızlıklarından kaynaklanan yanlış uygulamalarından öğrencilerini mümkün olduğunca uzak tutmaya çalışsa da geleneğinde, kültürel dokusunda çok seslilik barındıran bir üniversiteden, tüm öğrencileri ve mezunları adına daha kapsayıcı ve kucaklayıcı yaklaşımlar beklediklerini hatırlattı.

Türkiye’de eğitim ve üniversite dünyasında olması gereken iyileştirme ve genç akademisyenlerin devlet tarafından daha fazla desteklenmesi konusundaki fikir birliğinin vurgulanmasının ardından, hatıra fotoğrafları için kamera karşısına geçildi. Rektörümüz Tansal’ın temsilcilerimizi bina kapısına kadar uğurlama nezaketini göstermesi, ziyaretin olumlu havasını bir kat daha perçinledi.
Kurumsal ve Dış İlişkiler Komisyonumuz yakın bir zaman zarfında daha geniş kapsamlı ve somut içerikli, resmi bir ziyarette bulunmak üzere çalışmalara başlamış bulunmaktadır.

Paylaş!