Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, geleneksel iftarlarımızı düzenlemek için heyecanla hazırlandık! Bu yıl da bereket dolu iftar sofralarında buluşmanın mutluluğunu yaşadık.

Bu yıl da her zamanki gibi, Ramazan ayının manevi atmosferini paylaşmak için geleneksel iftarlar düzenledik. Üyelerimiz, mezunlarımız, öğrenci arkadaşlarımız ve ailelerimizle birlikte bereket dolu iftar sofralarında buluştuk. İstanbul, Ankara, IT ve İK iftarlarının yanı sıra Batı Trakya’daki gönül bağımızı sürdürdüğümüz kıymetli dostlarımızla da buluştuk. Ayrıca Psikoloji Masası İftarı ve Akademisyen İftarı gibi özel programlarımızı da gerçekleştirdik.

Bu yıl özellikle dikkat çeken bir yenilik ise, ABD, Almanya ve İngiltere’de yaşayan üyelerimiz, mezunlarımız ve ailelerimizle ilk kez yurtdışında bir araya gelme fırsatı bulduk. Yurtdışında da Ramazan’ın manevi atmosferini paylaşmanın sevincini yaşadık.

Dayanışma ve paylaşma ruhunu ön planda tutarak, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da özel iftarlar gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl Hatay’da deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için kurduğumuz iftar sofrasıyla birlikte, bu yıl da Hatay’daki Yeryüzü Çocukları Derneği (YEÇED) ile iş birliği yaparak bir iftar programı düzenledik. Aynı şekilde, Gazze’deki zulme maruz kalan kardeşlerimizin yanında olmak adına YEÇED iş birliğiyle Gazze’de bir iftar sofrası kurduk.

Dayanışma, sevgi ve bereket dolu anların yaşandığı bu özel ve anlamlı buluşmalarda sofralarımızı paylaştığımız tüm üye, mezun, öğrenci ve ailelerimize teşekkür ederiz.

.

Boğaziçi İK İftarı

Bu Ramazan’da ilk iftar buluşmamızı 12 Mart’ta Kennedy Lodge’de Boğaziçi IK İftarı’yla gerçekleştirdik🌙 İftar buluşmamız İnsan kaynakları alanından uzman isimlerin tecrübelerinden ve bu alanda çalışmanın inceliklerinden söz ettikleri konuşmalarıyla devam etti.

.

Geleneksel İstanbul İftarı

Geleneksel İstanbul İftarımızı 16 Mart Cumartesi günü Üsküdar Belediyesi Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirdik. Boğaz manzarası eşliğindeki iftar soframızda üyelerimiz, Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve mezun arkadaşlarımızla bir araya gelerek hoş sohbetlerle anılarımızı tazeledik.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fazıl Önder Sönmez, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Hasan Fehmi Topal, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve BYV Yönetim Kurulu Başkanı Halim Sırçancı da iftarımızı onurlandırdılar.

İftar programımızın videosuna instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.

Link: https://www.instagram.com/p/C4-3_E6i0F9/

.

Geleneksel Batı Trakya İftarı

Batı Trakya Türkleri ile bir araya gelerek Ramazan’ın bereketini paylaştığımız ve gönül bağlarımızı güçlendirdiğimiz Batı Trakya iftarımızı geleneğimiz üzere bu yıl da gerçekleştirdik. 23-24 Mart’ta gerçekleşen İftar-Sahur buluşmamıza üyelerimiz, aileleri ve öğrenci arkadaşlarımızdan büyük bir ilgi vardı. DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Gökay Üstün, İskeçe Yeni Sol Milletvekili Hüseyin Zeybek  İskeçe KINAL Milletvekili Burhan Baran, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Hacıgene,  ve Şahin – Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Oktay Hoçka da programımızı teşrif ettiler.

.

Boğaziçi Avrupa İftarı (Almanya)

Boğaziçi Avrupa İftarı kapsamında 23 Mart Cumartesi günü Almanya’nın Köln şehrinde IGMG Genel Merkezinde Avrupa’daki üyelerimiz ve mezunlarımızla bir araya geldik. İftardan sonra Düsseldorf Eğitim Ataşesi M. Gamze Bozgöz ve Frankfurt Maliye Ataşesi Mücahit Civriz ve BURA Yurt Dışı İlişkiler Komisyonu Başkanı Fatih Çapar konuşmalarını yaptılar.

.

Boğaziçi İngiltere İftarı 

Bu yıl öncekilerden farklı olarak Yurtdışı İlişkiler Komisyonumuzun öncülüğünde dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan üyelerimiz ve mezunlarımız bir araya gelmek üzere 24 Mart’ta İngiltere’nin kalbinde, Londra’da buluştuk. İftarımızda Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci İnci ve BURA Yönetimin Kurulu Başkanı Fehim Paluluoğlu da katıldılar.

.

Dayanışma İftarı – Hatay

25 Mart Pazartesi günü YEÇED iş birliği ile deprem bölgesi Hatay’da, üyelerimizin, mezunlarımızın ve öğrencilerimizin bağışlarıyla 700 kişilik büyük bir iftar düzenledik. Dünya Yetimler Günü’nde düzenlediğimiz bu anlamlı buluşmada birlikte iftar yapmanın yanı sıra, aynı zamanda bölgede yaşayan çocuklarla bir araya gelip onlarla oyunlar oynadık.

.

Geleneksel BURA IT İftarı

Geleneksel IT iftarımızda Teknoloji alanında çalışan mezunlarımızla 26 Mart Salı günü Boğaziçi Üniversitesi Kennedy Lodge’da yaptığımız iftarda hep birlikte oruçlarımızı açtık.

.

Boğaziçi Akademisyen İftarı

BURA Akademi Masası’nın düzenlediği iftar programı, 28 Mart Perşembe akşamı Kennedy Lodge’de gerçekleşti. İftara akademisyenlerle birlikte Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci İnci de katıldı. Hep birlikte oruçlarımızı açtık.

.

Geleneksel Ankara İftarı

Geleneksel BURA Ankara İftarımız için 30 Mart Cumartesi günü bir araya geldik. Yönetim kurulu başkanımız ve değerli üyelerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz bu özel program, Ankara’da bulunan üyelerimiz ve mezunlarımızı bir araya getirdi.

.

Tekne Orucu İftarı

Aile ve Çocuk Masası’nın düzenlediği ‘Tekne Orucu İftarı’ etkinliği, 30 Mart 2024 Cumartesi günü büyük bir neşeyle gerçekleşti. 🌊⛵
Büşra T. Kazan’ın “Orucun Bilimsel Mucizeleri” isimli sunumuyla başlayan programımız Karagöz – Hacivat oyunu, maniler, bilmeceler ve renkli aktivitelerle devam etti. Öğle ezanıyla birlikte oruçlarını açan çocuklarımız çeşitli oyunlar ve hediyelerle keyifli vakit geçirerek unutulmaz bir gün yaşadılar.

BURA Derneği olarak toplanan etkinlik katılım ücretlerinin tamamını Filistin’e bağışladık.

Etkinlik videosuna instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.

Link: https://www.instagram.com/p/C5QpJH2CLE4/

.

BUPAC Psikoloji Serisi – Ramazan Özel Programı

BUPAC Psikoloji Masası’nın düzenlediği Psikoloji serisi programında, İslam’ın psikolojiye bakışını ve ruh sağlığımızı güçlendirmeye yönelik yaklaşımlarını ele aldığımız bir seminer gerçekleştirdik. Programda, Klinik Psikolog ve TIIP (Traditional Islamically Integrated Psychotherapy) psikoterapisti olan Merve Matkarimov’u dinledik. Seminer sonrasında hep birlikte iftarımızı yaptık.

.

Dayanışma İftarı – Gazze

YEÇED işbirliğiyle Dayanışma İftarları kapsamında Filistin’de iftar verdik.🇵🇸

Kuzey Gazze’de yaptığımız iftarımıza bağışta bulunduğunuz için teşekkür ederiz.

.

Boğaziçi New York İftarı

Yurt Dışı İlişkiler Komisyonumuzun düzenlediği New York iftarında BURA YK üyemiz M. Gökay Üstün’ün de katılımı ile bir araya geldik. Bu yılın son BURA iftarını 6 Nisan Cumartesi New York Türkevi’nde mezunlarımızla bir araya gelerek açtık. Başta Prof. Dr. Şamil Öçal olmak üzere, iftarımıza katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

.

Ramazan’ın bereketini bizimle paylaşan herkese çok teşekkür ederiz. 🌙

Bir sonraki ramazanda iftar sofralarında tekrar buluşmak dileğiyle. Hayırlı bayramlar. 🍬