Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA) ve Boğaziçi Üniversitesi Geliştirme Vakfı (BUVAKIF) iş birliğiyle gerçekleştirilen, T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “BURA Sosyal Akademi Projesi”nin son atölyesi gerçekleştirildi.

Gönüllülük Atölyesi’nde, Yeryüzü Çocukları Derneği’nde Gönüllü Yönetimi ve Organizasyon Departmanı sorumlusu olarak görev yapan Hasret Kübra Bayrak ile bir araya geldik. 7 Mayıs’ta dernek merkezimizde gerçekleşen bu atölyede, Bayrak’ın zengin iş tecrübelerinden yola çıkarak gönüllülük ve gönüllü yönetimi konularını ayrıntılı bir şekilde ele aldık. Sunumuna “Neden Gönülllük?” sorusu ile başlayan Bayrak, devamında gönüllülerle çalışmanın neden önemli olduğuna, gönüllüleri etkin şekilde eğitmenin yöntemlerine değinerek STK’ların gönüllülerle kurulan iletişimde etkili bir yol izlemesi için tavsiyelerde bulundu.

Katılımcılar, etkileşimli bir ortamda gönüllülük konusunda merak ettikleri soruları sordular. Program boyunca katılımcılar, bilgi alışverişi yaparak gönüllülük ve gönüllü iletişimi hakkında bilgi aldılar. Bu buluşma ile BURA Sosyal Akademi’nin son etkinliği olan Gönüllülük Atölyesi, başarıyla tamamlanmış oldu.