Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA) olarak öğrencilerimizi sektörle buluşturduğumuz “BURA Sektör Gezileri” serisi üçüncü programını 19 Aralık Çarşamba günü Dünyanın İlk Dijital Operatörü TURKCELL ziyareti ile gerçekleştirdik.

Farklı bölümlerde 55 öğrencimizin katıldığı programda Turkcell CEO’su Sayın Kaan Terzioğlu, Turkcell Dijital İletişim ve Reklamcılık Servisleri Direktörü Burak Akıncı, Turkcell IT Direktörü Kerem Kızıltunç ve Turkcell İnsan Kaynakları profesyonelleri katılımcılarımızla bir araya geldi. Gerçekleşen oturumlarda bilgilendirici sunumların yanı sıra öğrencilerimizden gelen sorular da yöneticiler tarafından yanıt buldu.

Dünyanın İlk Dijital Operatörü Turkcell ziyaretimiz ilk olarak kahvaltı ile başladı. Turkcell Küçükyalı Plaza’da düzenlenen programda öğrencilerimiz kahvaltı sonrası Turkcell CEO’su Sayın Kaan Terzioğlu ile buluştu. Katılımcılarımıza Turkcell vizyonunu aktaran Kaan Terzioğlu “Neden Dijital Operatör?” ün cevaplarını verdi. Konuşmalarında dijitalleşmenin önemini vurgulayan Terzioğlu “Türkiye’nin dijital datasını Türkiye’de tutmamız gerekiyor. Biz TURKCELL olarak bunu sağlıyoruz.” Dedi. Turkcell CEO’su sunumlarının ardından öğrencilerimizden gelen soruları da yanıtlayıp veda etti.

Programın ikinci oturumunda Turkcell Dijital İletişim ve Reklamcılık Servisleri Direktörü Burak Akıncı katılımcılara bir sunum gerçekleştirdi. Akıncı sunumlarında Turkcell’in dijital dönüşüm serüvenini öğrencilere aktardı. Programın ilk yarısı gerçekleşen bu oturum ile son buldu.

Öğrencilerimiz, kahve arasında sunumları değerlendirme ve yöneticilerle birebir görüşme imkânı yakaladı.

Verilen ara sonrasında programımız, Turkcell IT Direktörü Kerem Kızıltunç’un sunumlarıyla devam etti. Kızıltunç aktardığı sunumlarında Turkcell’in dijital uygulama ve ARGE çalışmalarına da yer verdi. “Turkcell Sanal Kokpit” ile artırılmış gerçeklik ve farklı dijital projelerin örneklerini görme fırsatı yakaladığımız oturuma öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Turkcell ziyaretimizin son oturumunda ise Turkcell İnsan Kaynakları yetkilileri ile bir araya geldik. Turkcell İç İletişim Direktörü Bilge Onur ve Turkcell İK Yetkilisi Serhat Gezgin öğrencilerimize   “Neden Turkcell?” başlıklı bir sunum yaptılar.

Sunum üzerinden Turkcell’in çalışma şartları ve işe alım süreçleri hakkında bilgi alan öğrencilerimiz bu süreçlerde merak edilen sorulara de cevap buldular. Sunum sırasında aramızda bulunan Boğaziçi Üniversite mezunu Hasibe Özçelik, Turkcell Genç Yetenek programı ile nasıl işe başladığını ve şuan yürüttüğü “Yaani İle Aradığın Ağaç Olsun” kampanyası hakkında bilgi verdi.

Yoğun geçen programımız oturumlar ardından Turkcell Plaza gezisi ile son buldu.

Paylaş!