BURA İlim ve Meslek Akademisi farklı alanlarda gerçekleşen seminer dersleri ve düzenli olarak devam eden akaid dersleri ile akademi programına devam ediyor. Her hafta Salı günleri gerçekleşen alanında uzman akademisyenleri konuk ettiğimiz seminer dersleri ve her cumartesi gerçekleşen akaid dersleri katılımcılar için oldukça verimli geçiyor.

5 Mart Salı günü düzenlenen seminer dersinde 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tahsin Görgün Hocamızı katılımcılarımızla buluşturduk. “Tarih Nedir? ve Tarih Felsefesi” başlıklarını ele aldığımız seminerin ardından katılımcılarımız sorularına da yanıt bulma imkanı yakaladılar.

BURA İlim ve Meslek Akademisi programımızın haftasonu oturumlarında ise Fikret Çetin Hocamızla ilerlediğimiz akaid derslerimiz devam ediyor. 2 Mart Cumartesi gerçekleşen dersimizde “Bilgi, İnanç, Düşüncenin Hakikati, Nazari/Zarurui Bilgi, Tasavvur/Tasdik, Tevatir, Şüphecilik, Safsata” başlıklarını ele aldık.

Katılımcı öğrencilerimizin kariyer seçimlerine yardımcı olmayı, ilmi, mesleki ve sosyal yönlerinin gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan İlim ve Meslek Akademisi programı, 4 yıllık bir süreç olarak planlanmıştır.

Paylaş!