BURA Futbol Turnuvası-2016 1 Ekim’de yapılan maçlarla başladı. Turnuvaya öğrenci ve mezun ekipleri olmak üzere 10 ayrı takım katıldı. 5 hafta boyunca haftasonları oynanan maçlar kıyasıya rekabete sahne olurken maç sonrası tatlı ikramları eşliğinde yapılan muhabbetler ve tartışmalar ise nesiller arasında güzel bir tanışmaya vesile oldu. 30 Ekim 2016 Pazar günü yapılan final maçıyla sona eren turnuvanın şampiyonu ise Nispet12 FC.

Grup maçlarının bitmesiyle beraber yarı finale kalan BURA YeniKan ile Nispet12 FC arasındaki maç Nispet12 FC’nin galibiyetiyle sonuçlandı. Bunun yanında yarı finallere kadar mağlubiyetsiz bir şekilde çıkmayı başaran Joga Bonito yarı final maçındaki rakibi Manzara’yı da yendikten sonra finale ismini yazdırabilen 2. takım oldu.

BURA futbol turnuvalarındaki ciddi tecrübesiyle bilinen Joga Bonito takımı final maçına da iddialı başladı. Öğrenci kanadından bir takım olarak finale çıkan Nispet12 FC ise son dakikaya kadar maçta mücadele etmeyi sürdürdü. Sonunda 6-2’lik bir skorla Joga Bonito’yu mağlup eden Nispet12 FC kupayı evine götüren taraf oldu.

Maça katılan takımlar şöyle: BURA YeniKan, Manzara, Nispet12 FC, Etiler, Legends, Boun United, Hacı Baba, EE, Hazırlık

Bütün katılımcılara gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyoruz.

Paylaş!