Derneğimizin 18. Kuruluş Yemeği Cemile Sultan Korusu’nda, kurucular kurulu, yönetim kurulu ve komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 23 Ekim Cumartesi günü sabah kahvaltısında bir araya gelen BURA ailesinin üyeleri, sıcak bir aile ortamında birbirleriyle sohbet edip ve dernek çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Programda konuklara hitap eden Yönetim Kurulu Başkanı Fehim Paluluoğlu, BURA’nın son iki yılda yaptığı çalışmalarından bahsetti. Paluluoğlu, pandemi döneminde katılımcı gönüllü sayısının üç kat arttığını, dernek çalışmalarının büyük bir ivme kazandığını, bu ivmenin fiziki etkinliklerle beraber daha da bereketleneceğini ifade etti. Bu dönemde gerçekleştirilen önemli çalışmalardan biri olarak Boğaziçi Business Academy’nin hayata geçtiğini, yönetici adaylarının ve yöneticilerin bu programda buluştuğunu ifade etti. Ayrıca Boğaziçi Futures kapsamında Dijital Dönüşüm ve Enerji Perspektifi Gelecek ve Fırsatlar gibi atölyelerle iş dünyası, akademi ve özel sektör çalışanlarının bir araya geldiğini söyledi. Öğrencilere burs, profiency hazırlık programı, İlim ve Meslek Akademisi gibi nitelikli çalışmalarla maddi ve manevi destek olunduğunu aktardı. Bunların yanı sıra Psikoloji, Eğitim ve Teknoloji Networklerinin kurulduğunu bu networkün parçası olan gönüllülerin burada büyük bir emek ortaya koyarak toplumun her kesimine fayda üreten çalışmalar yaptığını belirtti.

Programda söz alan kurucularımız, yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüler BURA ailesinin parçası olmaktan ve çalışmalara katkı vermekten büyük mutluluk duyduklarını, Boğaziçi Üniversitesi ve ülkemiz için yapılacak nice hayırlı çalışmaların olduğunu dile getirdiler.

Programımıza katılan tüm BURA dostlarına teşekkür ederiz.

Paylaş!