Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz BURA İstanbul İftarı bu sene de Emirgan Beyaz Köşk’te yapıldı. Derneğimizin 18 Mayıs’ta düzenlediği Batı Trakya ve Ankara İftarları sonrası 25 Mayıs Cumartesi günü yapılan İstanbul İftarı da yoğun bir katılımla gerçekleşti. Ramazan ayının güzel ikliminde öğrenci arkadaşlarımız, mezunlarımız ve aileleri ile iftar sofrasında buluştuğumuz programda Ramazan bereketini her beraber paylaştık.

Doğa ile iç içe gerçekleştirdiğimiz iftramızda misafirlerimiz iftara saatler kala gelip ortamın tadını çıkardılar ve birbirleriyle hasret giderdiler. İftar saati yaklaştığında ise önce Kuran-ı Kerim tilaveti dinledik hemen ardından ise ezan sesiyle birlikte oruçlarımızı açtık.

Yenilen iftar yemeğinin ardından BURA Yönetim Kurulu Başkanı Fehim Paluluoğlu, BURA Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve İstanbul Ak Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat üye ve mezunlarımıza selamlama konuşmalarını yaptılar. Ayrıca davetimizi kırmayıp iftar soframızda bizlere eşlik eden BÜMED Yönetim Kurulu Başkanı Önder Şahin ve BYV Mütevelli Heyeti Üyesi ve Başkan Vekili Hüseyin Bayraktar’da kısa konuşmalar gerçekleştirdi.

Mezunların bir araya gelmesi, yılların dostlukları ve içilen çaylarla birlikte yapılan sohbetler iftar programımızda güzel anlara vesile oldu. Bu anları fotoğrafladığımız programımızdan geriye renkli kareler kaldı.

Programımıza katılım gösteren tüm misafirlere teşekkürlerimizi sunuyor, hayırlı ve bereketli bir Ramazan diliyoruz.

Paylaş!