Derneğimizin 20. Kuruluş Yemeği, Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleşti. Programa kurucular kurulu, yönetim kurulu ve komisyon üyelerimiz de katıldı. 10 Aralık 2023 Pazar günü sabah kahvaltısında samimi bir atmosferde buluştuk ve dernek çalışmaları hakkında sohbet ettik.

Programın açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Fehim Paluluoğlu, BURA’nın kökleri yarım asra dayanan ve 20 yıldır faaliyetlerini sürdüren derneğimizin gerçekleştirdiği çalışmaları katılımcılar ile detaylı bir şekilde paylaştı.

Başkan Paluluoğlu, “Mezunlarımızı bir arada tutan, güven duygusu aşılayan ve birlikte hayal etmeye teşvik eden birliktelik duygusu, 20 yıldır onlarca başlıkta gerçekleştirilen faaliyetlerden güç alıyor.

İstanbul, Ankara, İskeçe ve birçok şehirde düzenlediğimiz bereketli iftar sofralarında bir araya geldik. Ekonomiden psikolojiye, eğitimden aile sağlığına, enerjiden kripto para piyasalarına kadar farklı konuları ele aldığımız atölyelerde detaylıca tartıştık. Öğrenci arkadaşlarımızın İstanbul’un atmosferini teneffüs etmelerinde, maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamalarında, kariyerlerini planlamalarında her zaman yanlarında olduk. Aramızdaki uhuvveti pekiştirmek ve kalplerimizi yakınlaştırmak adına iftarlara, spor faaliyetlerine, gezilere ve her buluşma fırsatına büyük bir heyecanla sarıldık” şeklinde konuştu.

Ayrıca dernek bünyesinde kurulan Boğaziçi Business Academy’nin faaliyetlerine devam ettiğini, hem öğrencilere hem de sektörde yer alan profesyonellere yönelik faaliyetlere devam edeceğini belirtti.

Ardından, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Mehmet Naci İnci de selamlama konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Programda söz alan kurucular, yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüler, 20 yıldır BURA’ya katkı sağlamaktan ve dernek çalışmalarına destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Konuşmacılar, Boğaziçi Üniversitesi ve ülkemiz için yapılacak hayırlı çalışmalara dair umutlarını paylaştılar, birlikte daha büyük başarıların geleceğine olan inançlarını dile getirdiler.

Programa katılan tüm BURA Ailesine teşekkür ederiz.

Paylaş!