Boğaziçi Üniversitesi’nde Halep Eylemi

Halep’te rejim güçlerince gerçekleştirilen zulüme karşı Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri tepkilerini Kuzey Kampüs’te gerçekleştirdikleri eylemle gösterdi.

Öğrenciler olarak yaşananlara tepki göstermek ve seslerini duyurmak adına 14 Aralık 2016 Çarşamba günü öğle namazını takiben saat 13.30’da Kuzey Kampüs’te piramitin önünde bir araya gelen öğrenci grubu önce hazırladıkları bildiriyi okudular. Okunan bildiride Halep’teki halkın dünya tarafından yalnız bırakıldığına değinen öğrenciler bir zamanlar İslam coğrafyasının göz bebeği durumundaki Halep şehrinin ve Suriye’nin bu duruma düşmesinin kabul edilemez olduğunu ifade ettiler. Yaşanan zulmün karşısında bütün Türkiye halkını ve özellikle sivil toplum kuruluşlarını tek yürek olmaya çağıran öğrenciler bu noktada Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasında aktif rol almanın öneminin altını çizdi.

Bildirinin okunmasından sonra öğrenciler olaylarda hayatlarını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Namazın kılınmasının ardından Fatih Elmalı’nın yaptığı duayla eylem sona erdi.

Paylaş!