Boğaziçi Üniversiteliler Derneği olarak 7 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 14. Olağan Genel Kurulumuza teşrif eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, ev sahipliği vesilesiyle başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmed ÖZKAN olmak üzere tüm Boğaziçi ailesine, organizasyondaki özverili çalışmaları için 13. Dönem Yönetim Kurulu’na teşekkür ederiz.

Kurulduğumuz 2003 yılından bu yana yönetimlerimiz ve tüm üyelerimizle birlikte mezunu olduğumuz Boğaziçi Üniversitesi’ne ve bu vesileyle Türkiye’ye hizmet etme sorumluluğuyla tüm imkânlarımızı seferber ettik ve bundan sonra da etmeye devam edeceğiz.

BURA olarak, Boğaziçi Üniversitesi’nin zengin birikimine dayanan yüksek öğretim kalitesini daha ileriye taşıma amacıyla çalışan üniversite yönetimi ve akademik kadrosuna destek olmayı mezunların öncelikli sorumlulukları arasında görüyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği, dünyanın önde gelen üniversiteleri arasına girme hedefine yürürken, pergelin bir ayağını yurdumuza ve değerlerimize sabitleyerek ilim ve hikmeti bütün dünyada arama vizyonunu şiar ediniyoruz.

Kuruluş felsefesinin temellerinde farklılıkların ayrışmaya değil tanışmaya vesile olması bilinci yer alan bir kurum olarak her alanda, başta rektörümüz ve üniversite yönetimi olmak üzere bütün Boğaziçi camiasıyla işbirliğini esas alıyor, bize bu görevi tevdi eden genel kurul üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Biz Boğaziçi Üniversitesi için BURA’dayız!

BURA Yönetim Kurulu

Paylaş!