Batı Trakya ile olan gönül bağımızı sürdürüyoruz. Kültür gezileri kapsamında 29 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde 16 kız öğrenci misafirimiz oldu. Gezi kapsamında Teknofest’e ve İstanbul’un birçok tarihi mekanına gittik.

Misafir öğrencilerimizle 31 Nisan Pazar günü YediHilal Derneği’nde kahvaltı organizasyonuyla gezimize başladık. Daha sonra YediHilal Derneği’nin lise ve ortaokul gönüllülerinin de katılımıyla hep beraber Teknofest’i ziyaret ettik. Teknofest’te Hyperloop teknolojisi, eğitim teknolojisi ve sağlık teknolojisi stantlarını gezdik. Uçak gösterilerini izledik ve programımızı alandaki konseri dinleyerek tamamladık.

1 Mayıs Pazartesi günü ise Beşiktaş müftülüğünün misafiriydik. Yahya Efendi türbesini ziyaret ettik. Kahvaltı ve tanışma sonrasında görevli müezzinden Yahya Efendi’nin hikayesini dinledik. Daha sonra Hamidiye camiini ziyaret ettik. Caminin imamından caminin hikayesini ve Abdülhamit’i dinledik. Beşiktaş gezisini Ertuğrul Tekke Camiini ziyaret ederek tamamladık.

Beşiktaş’tan sonra Üsküdar’a geçerek Çamlıca Kulesine çıktık. Eşsiz manzarayı izledik ve bol bol fotoğraf çektik. Kuleden sonra Nevmekan’da öğle yemeği yedikten sonra Bağlarbaşı’ndaki kitap fuarını ziyaret ederek gezimizi tamamladık. Aynı gün öğrencilerimizi uğurladık.