Geleneksel BURA Ankara İftarı Ankara’daki üyelerimiz ve mezun arkadaşlarımızın katılımıyla 9 Haziran 2017 Cuma günü TPAO (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı) Lokali’nde gerçekleşti. İftara, programa iştirak etmek üzere Ankara’ya giden yönetim kurulu başkanımız ve üyelerimiz de katıldı.

Koordinasyonunu AB ve Dış İlişkiler Uzmanı olarak çalışan BURA Ankara temsilcisi Serkan Bozkurt’un üstlendiği program iftar yemeğinin ardından Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Topal’ın konuşmasıyla başladı. İstanbul’dan diğer yönetim kurulu üyeleriyle beraber gelerek Ankara iftarına misafir olarak katılan Hasan Topal hem misafir hem de ev sahibi olarak dinleyicileri selamladı ve Ankara’da yapılan çalışmalar için teşekkür ederek yapılacak bütün çalışmalar için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Hasan Topal’dan sonra sözü derneğin kurucu üyelerinden Yunus Emre Enstitüsü Uzmanı Nilüfer Kol aldı. İstanbul’dan gelen misafirlere teşekkür ettikten sonra Ankara’da daha önce yapılan faaliyetlere değinen Kol, bu faaliyetlerin gelişerek devam etmesi temennisiyle sözlerini noktaladı. Nilüfer Kol’dan sonra ise sözü kurucu başkanımız Ziya Bilici aldı. Ankara’daki mezunlarla bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade eden Ziya Bilici yeni yönetim kurulunu oluşturan genç ekibin özverili bir şekilde derneği canlandırma amacıyla büyük bir gayret gösterdiklerine dikkat çekerken kendi dönemindeki mezun arkadaşlarının da bu çalışmalara destek olma noktasında büyük bir sorumluluğu olduğunu dile getirdi.

Daha sonra Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun söz aldı. Hem kamuda hem de özel sektörde birçok alanda nitelikli insan kaynağı sıkıntısına değinen Ali Ercoşkun özellikle son dönemde ortaya hayırlı hizmetler koymaya hazır insanlara duyulan ihtiyacın arttığını vurguladı. BURA’nın Boğaziçi mezunları arasındaki tanışıklığın artmasına vesile olarak bu noktada önemli bir vazife ifa ettiğini dile getiren Ercoşkun iftarın organizasyonunda emeği geçen Serkan Bozkurt ve Selim Çelikten’e teşekkür ederek sözlerini noktaladı. Programda son olarak Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar söz aldı. Ankara’daki sosyal ortamın İstanbul’a oranla daha zayıf olduğunu dile getiren Ahmet Berat Çonkar BURA’nın çalışmalarının bu eksikliği giderme noktasında önemli bir sorumluluğu üstlendiğini ifade etti.

Bizlerle bu güzel iftar akşamında bir araya gelen üyelerimize ve mezun arkadaşlarımıza, özellikle de organizasyonda emeği geçen Serkan Bozkurt ve Selim Çelikten’e teşekkür ediyoruz.

Paylaş!