Boğaziçi Mezunu İş İnsanları Derneği’nin (BRM) 14 Temmuz tarihli açıklaması üzerine BURA yönetim kurulu aşağıdaki açıklamayı gerekli görmüştür;

15 Temmuz darbe girişiminin ilk yıl dönümü münasebetiyle İstanbul Emniyet Müdürü Sn. Dr. Mustafa Çalışkan’ın katılımıyla düzenlediğimiz “15 Temmuz Gecesi ve Direniş” başlıklı etkinliğimiz sayın rektörümüz, hocalarımız, çeşitli sivil toplum temsilcileri ve birçok öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
Etkinliğin organizasyon sürecinin son aşamalarında Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün teklif ve daveti sonucu mezun dernekleri BÜMED ve BRM’nin isim ve logolarının organizasyonun destekçisi olarak etkinlik duyurusunda yer alması hususunda mutabık kalınmıştır. Bunun üzerine BRM Yönetim Kurulu Başkanı’yla telefon üzerinden yapılan görüşmede katılımları hakkında teyit alınmış ve etkinlik ilanında kullanılmak üzere logo talep edilmiş, ve logo bizzat BRM YK başkanı tarafından e-mail ile iletilmiştir. Etkinlik duyurusu ve görseli logoyu iletmelerinden birkaç saat sonra kendilerine ulaşmış olan BRM yönetimi ise duyuru metni ya da görseli hakkında tarafımıza bir itiraz ya da düzeltme talebi iletmemiştir.
Dolayısıyla BRM tarafından yapılan isimlerinin ve logonun onayları dışında kullanıldığı yönündeki açıklama gerçekten uzaktır. BRM yönetiminin, itiraz ya da çekinceleri ile ilgili tarafımızla irtibata geçmek yerine süreci yanlış lanse eden bir açıklama ile kamuoyunu yanıltması ortaya anlaşılması zor ve Boğaziçi camiası arasında ilişkiler adına üzüntü verici bir tablo çıkarmıştır.
Bu vesileyle, programımıza yine de iştirak etme nezaketi gösteren BRM yönetim kurulu üyelerine teşekkür eder, kurumlar arası ilişkinin ancak iyi niyet çerçevesinde şekillenirse toplumsal faydaya dönüşeceğini hatırlatmak isteriz.

Hasan Topal

Yönetim Kurulu Başkanı

Paylaş!