İspanya-Endülüs’e Gidiyoruz!

DUYURULARİspanya-Endülüs’e Gidiyoruz! için yorumlar kapalı

BURA Gezileri Bir Yurt Dışı Macerası ile Devam Ediyor!

Rotamız bu defa asırlara meydan okuyan tarihi zenginliği ve kültür mirası ile Endülüs olacak.

22-26 Ocak 2020 tarihli seyehat programımız hakkında detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı: 675 EUR

Tek kişilik oda farkı: 250 EUR

2-12 yaş çocuk : 550 EUR

0-2 yaş çocuk: 100 EUR

*Uçak bileti fiyata dahil değildir. Uçak bileti dahil fiyat üyelerimiz için 850 Euro, üye olmayanlar için ise 875 Euro’dur.

Katılım Formu

https://forms.gle/DsMagBbd1xC9MEh18

Endülüs Gezisi Programı

22 – 26 OCAK 2020

22 OCAK 2020 Çarşamba – İSTANBUL / MADRİD

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, saat 05:30’de buluşuyoruz ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1857 sefer sayılı uçağı ile saat 08:05’de Madrid’e uçuyoruz. Yaklaşık 4 saat 30 dakikalık bir uçuşun ardından saat 10:45’de Madrid Barajas Havalimanı’na varmış oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra otobüsümüze geçip Avrupa’nın en önemli ve en yeşil başkentlerinden biri olan Madrid’i dolaşıyoruz. Nereleri göreceğiz? Kraliyet Sarayı, İspanya Meydanı ve Cervantes Anıtı, Kibele Meydanı ve Çeşmesi, Puerto Del Sol Meydanı, Grand Via ve Castellana Caddeleri, Santiago Barnebau Stadı ve en seveceğiniz yerlerden biri olduğuna inandığımız Plaza Mayor Meydanı. Biraz serbest vakit geçirdikten sonra otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Bu gece Madrid’deyiz.

23 OCAK 2020 Perşembe – MADRİD / TOLEDO / CORDOBA / GRANADA

Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılarak Madrid’den yaklaşık 90 km uzaklıkta olan Toledo’ya doğru hareket ediyoruz. Toledo Endülüs İslam Medeniyetinin ilk başkentlerindendir ve en uç noktasıdır diyebiliriz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve bir açık hava müze şehri olarak da ilan edilen Toledo, Katedrali, dar sokakları, ortaçağdan kalan mimarisi, Damaskino denilen altın işlemeciliği yapan dükkanları ile size tarihi yaşatacak. Toledo’dan yaklaşık 300 km uzaklıkta yer alan Cordoba’ya doğru yola çıkıyoruz. Cordoba veya İslam dönemindeki ismiyle Kurtuba şehrine vardığımızda ziyaret edeceğimiz ilk eser 1100’ lü yıllarda binlerce kişilik bir cemaate ev sahipliği yapan ünlü Cordoba Camii olacak. Şu an tam ortasına bir katedral inşa edilmiş olan camiin bugünkü hali yüreklerimizi dağlayacak. Eski şehrin dar sokakları, Yahudi mahallesi, bembeyaz evleri, rengarenk çiçeklerle donanmış duvarları arasında kaybolacağız. Akşamüstü Cordoba’dan ayrılarak yaklaşık 180 km uzaklıktaki Granada şehrine varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

24 OCAK 2020 Cuma – GRANADA

Avrupa’daki İslam Medeniyetinin son halkası olan Granada ya da o zamanki adıyla Gırnata, Endülüs Medeniyetinin ve turumuzun en önemli duraklarından birisi. Burada ünlü El-Hamra Sarayı’nı, Cennet’ül Arifin Bahçelerini ziyaret edeceğiz. Zerafetin ve ihtişamın aynı anda nasıl bir araya geldiğini göreceğiz hem de bundan tam 700 yıl önce. Bir başka durağımız ise El Hamra’nın karşısında bulunan El Bayzin tepesi. Dar sokakları, beyaz badanalı evleri ve tepenin en güzel yerinde inşa edilmiş olan camiyi göreceğiz. Burada Cuma namazımızı eda edeceğiz. Medreset’ül Yusuf, İpek Pazarı, Katedral, Darro Nehri’nin kenarındaki kafeler göreceğimiz diğer mekanlar arasında. Bu gece yine güzeller güzeli Granada şehrindeyiz.

25 OCAK 2020 Cumartesi – GRANADA / SEVİLLA

Kahvaltının ardından yaklaşık 250 km uzaklıkta olan Sevilla veya o dönemki ismiyle İşbiliye şehrine doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımızın ardından Quadal Qıvır (Vadi-i Kebir) Nehrinin kenarında kurulan ve bir dönem Amerika kıtasına giden gemilerin dönüş noktası olan Sevilla şehrini gezmeye başlıyoruz. Nehir kenarında yeralan ve Amerika’dan gelen altınların toplandığı Altın Kule, 1929 yılında yapılan İbero – Amerikan Fuarı bölgesi ve bu bölge içinde bulunan ihtişamlı İspanya Pavyonu, dar sokakları ile Santa Cruz bölgesi, cami temelleri üzerine yapılan katedral ve bu caminin minaresi üzerine inşa edilen ünlü Hiralda çan kulesi, İslam döneminden sonra yapılan ama Müslüman ustalar tarafından inşa edilen Alkazar’ı (saray) göreceğiz. Otelimize yerleşip akşam yemeğimizi alıyoruz. Bu gece Sevilla’dayız.

26 OCAK 2020 Pazar – SEVİLLA / RONDA / MALAGA / İSTANBUL

Bugün dönüş günü. Kahvaltımızın ardından valizlerimizi otobüsümüze koyup otelden ayrılıyoruz ve Malaga Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Ancak yolumuzun üzerinde bir durağımız olacak. Küçük ama etkileyici Ronda şehri. İspanya tarihinde ilk defa boğa güreşlerinin yapıldığı, Tajo Nehri’nin üzerinde 150 metre yükseklikte bir kayalığa tutunmuş, İspanya’nın en eski ve en aristokratik yerleşimlerinden biri olan ve 700 yıl boyunca Müslümanlar tarafından yönetilen Ronda’da eski şehir ile modern yeni şehri birbirine bağlayan Yeni (San Miguel) Köprüyü, ülkenin en eski Arenası’nı, 17. ve 18. yüzyıldan kalma evlerini ve muhteşem manzarasını göreceğiz. Ronda’dan sonra Malaga Havalimanı 100 km uzaklıkta. Saat 17:25’deki uçağımız için Havalimanına gelişimiz ile Endülüs turumuz dimağlarımızda muhteşem ve bir o kadar da buruk anılar bırakarak sona eriyor. Uçağımız saat 23:55’de İstanbul Havalimanı’na iniyor.

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı: 675 EUR

Tek kişilik oda farkı: 250 EUR

2-12 yaş çocuk : 550 EUR

0-2 yaş çocuk: 100 EUR

**Uçak bileti fiyata dahil değildir. Uçak bileti dahil fiyat üyelerimiz için 850 Euro, üye olmayanlar için ise 875 Euro’dur.

 

Fiyatın içinde neler var;

 • 4 yıldızlı otellerde 4 gece konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Profesyonel Rehberlik
 • Programda belirtilen şehir gezileri (Madrid, Toledo, Granada, Cordoba, Sevilla, Ronda)
 • Elhamra Sarayı ve Cennet Bahçeleri giriş ücretleri
 • Cordoba Camii giriş ücreti
 • Alcazar Sarayı giriş ücreti
 • Otobüsümüz,
 • Havalimanında karşılama ve transferler

 

Fiyatın içinde neler yok;

 • İstanbul / Madrid / Malaga / İstanbul uçak bileti
 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde ve molalarda alınacak içecekler.
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Schengen Vizesi (130 Euro) – Yeşil Pasaporta vize yoktur.

Katılım Formu

https://forms.gle/DsMagBbd1xC9MEh18

© 2016 BURA